Průjem u dětí a zvracení

Podáváme chladné tekutiny jako třeba vodu, sladký černý čaj, minerálku bez bez bublinek po lžičkách, později po doušcích, každých několik minut. Lze sladit hroznovým cukrem. U větších dětí můžeme podávat slabounký zázvorový čaj nebo v lékárně kupte zázvorová lízátka. Pokud dítě dobře toleruje tekutiny, je možné nabízet dietní stravu. 

1.den - nastrouhejte oloupané jablíčko, rozmačkejte banán, můžete podat uvařenou rýži a do ní zamíchat jablíčko či mrkev. Pro zpestření můžete koupit kukuřičné dětské křupky. 

2.den - přidejte lepek - starší rohlík, suchar, těstoviny. Můžete uvařit kuřecí či krůtí libové maso, udělejte vývar. Pokud maso vaříte i s kůží, tak bez mastného vrchu. Je možné podat i jogurt, obyčejný bílý a dochuťte ho banánem či jablíčkem.

3. den - můžete si dovolit už normální jídelníček, omezte jen tuky, nepodávejte nic smaženého, uzeniny, vynechte sýry - to neplatí pro žervé. 

Celou dobu léčby podávejte volně prodejný Enterol, klidně 3x1 kapsli. U malých dětí ji můžete vysypat na lžičku s banánem a nechat je zapít. Enterol podávejte i následující týden po vymizení průjmu. Při častějším průjmu kupte v lékárně Tasectan sáčky pro menší děti a pro starší v tobolkách. Podávejte 4x denně po šesti hodinách. Tasectan hned průjem nezastaví, ale účinkuje spolehlivě. 

Při dietě často rodiče dělají chybu, že jakmile se dítěti uleví, koupí jim to, na co mají chuť. Takže třeba mekáč apod. A pak volají, jak průjem léčili, ale nedaří se jim vyléčit. Dieta se musí uvolňovat postupně, jinak budete brzy znovu na začátku. 

Piškoty nejsou vůbec vhodnou volbou při léčbě průjmů!!! Velmi častý omyl. 

Komentáře